Wozniacki diadalmaskodott Indian Wellsben

Egyéni

A dán Caroline Wozniacki nyerte az Indian Wells-i tenisztorna döntőjét, miután három játszmában győzött a francia Marion Bartoli ellen.Wozniacki hetedszer játszott Bartoli ellen és ötödik találkozóját nyerte meg francia riválissal szemben. A mérkőzés a dán teniszező hatalmas fölényével kezdődött, az első játszmában Bartoli mindössze 11 pontot gyűjtött, el is veszítette a szettet 6:1-re.

Wozniacki megerősítette helyét a világranglista élén

A második játszma viszont fordulatot hozott, és Bartoli, ha nem is hasonló dominanciával, de könnyedén megnyerve a szettet, egyenlített. A harmadik játszma elején Wozniacki rövid megbeszélést tartott edző apjával, Piotrral, és a tanácsok használtak, az első kiemelt elhúzott 4:1-re, és bár Bartoli ezután nyert két gémet, a vége sima lett (6:3).

Wozniacki Dubai és Doha után a harmadik tornáján döntőzött, és a másodikat nyerte meg. A dán 14. tornagyőzelmét könyvelhette el karrierje során, az ötödiket kiemelt tornán.INDIAN WELLS, WTA-TORNA (4 500 000 dollár, kemény pálya)