Connect with us

Wozniacki és Stosur is továbbment

Egyéni

A tavalyi finalista ausztrál Samantha Stosur és a világranglista-vezető dán Caroline Wozniacki is két játszmában nyert a francia nyílt teniszbajnokság női egyesének második fordulójában szerdán.

Női egyesben az első kiemelt Caroline Wozniackinak nem könnyed átmozgatás volt a szerdai játéknap, mivel a kanadai selejtezős, Aleksandra Wozniak makacsul tartotta magát. A dán klasszis 6:3-ra győzött az első játszmában, hogy a másodikban alaposan megszenvedjen.

Wozniacki 4:5-nél és 5:6-nál a szettben maradásért szervált a kifejezetten jól játszó Wozniak ellen, sikerrel, így jöhetett a rövidítés. Ebben megint csak Wozniaké volt a kezdeményezés, a kanadai 5–2-es előnyt szerzett, majd 6–3-nál játszmalabdákhoz jutott. Wozniacki mindhármat hárította, majd 7–6-ra fordított és mérkőzéslabdánál szerválhatott. Wozniak nagyon elrontott a hálónál egy ziccert, Wozniacki pedig meccset eldöntő ütéssel válaszolt – 6:3, 7:6-ra győzte így le megremegő ellenfelét.

A nyolcadik kiemelt Samantha Stosur jó szerva-röpte játékkal átgázolt Simona Halepen (6:0, 6:2, kérdés annyi volt, hogy a román hölgy kap-e „biciklit”, de ezt elkerülte), Anastasia Rodionova simán búcsúztatta Gallovits Edinát.

Julia Görges és Lucie Safarová sokáig nyúzta egymást, végül a 17. kiemelt Görges 2:6, 7:5, 6:2-vel hozta a meccset. Kiesett a 32. kiemelt bolgár Pironkova, akit az argentin Gisela Dulko búcsúztatott két játszmában.

ROLAND GARROS, GRAND SLAM TORNA (16 807 400 euró, salak)