Serena Williams győztes visszatérése

Egyéni

Nehezen lendült játékba, de végül győzelemmel tért vissza Serena Williams, aki közel egy évig bajlódott sérüléssel. Az egyéniben 13-szoros Grand Slam-győztes amerikai teniszező az eastbourne-i torna első fordulójában 1:6, 6:3, 6:4-re nyert a bolgár Cvetana Pironkova ellen.

Serena Williams a mérkőzés elején nyomaiban sem hasonlított arra a játékosra, aki tavaly megnyerte Wimbledont (ő volt az), a női mezőnyben szinte egyedülálló, hatalmas erejű ütéseiből és szerváiból semmit sem lehetett látni. Játékot először 5:0-s hátrányban tudott nyerni, első ászának segítségével.

A második szett elején 3:0-ra elhúzott – jelezve, hogy elkapta a ritmust –, a döntő szettben pedig ugyan 2:0-s vezetését még elherdálta, később mégis sikerült behúznia a meccset. Következő ellenfele az első kiemelt Vera Zvonarjova lesz.