Tenisz Blog
A nap híre

Babos Tímea Stuttgartban is győzött!

Babos Tímea szenzációs győzelmével zárult az ITF égisze alatt rendezett stuttgarti női tenisztornán. A siker értékét növeli, hogy Babos szetthátrányból fordított a vasárnapi fináléban.

A szervezők által a hetedik helyen kiemelt Babos a döntőben a hazai színekben pályára lépő Korina Perkoviccsal találkozott, aki az első szettet nagyon könnyedén 6-1 arányban zsebelte be. A folytatásban aztán szerencsére változott a játék képe, Babos hatalmasat javult és egy 6-2-re megnyert játszmával egyenlített.

A döntő szettre megmaradt Babos fölénye, a második szetthez hasonlóan ezúttal is brékelni tudta ellenfelét, így 6-3-al lezárta a játszmát egyúttal megnyerte a mérkőzést. Babos Tímea mostani sikerével idei második tornagyőzelmét könyvelhette el, ráadásul sorozatban harmadik tornáján játszott döntőt.

STUTTGART, ITF-TORNA  (25 ezer dollár, salak)