Serena Williams Torontóban sem talált legyőzőre

Egyéni

A hosszas sérülése miatt közel egy évet kihagyó Serena Williams nyerte a Torontóban megrendezett keménypályás női tenisztornát. Az amerikai játékos a döntőben 6:4, 6:2-re legyőzte Samantha Stosurt.

Az amerikai teniszező felkészülés jól halad hazája Grand Slam-versenyére, a US Openre, hiszen két hete a stanfordi viadalt nyerte meg, most pedig Torontóban nem talált legyőzőre.

Williams a mérkőzés során háromszor vette el Stosur adogatását, míg ellenfele mindössze egy bréklabdához jutott. A korábbi világelsőnek 78 percre volt szüksége a győzelemhez.

Serena Williams kilenc ászt ütött a fináléban, melynek megnyerésével 39. WTA-tornagyőzelmét aratta, idén pedig még veretlen kemény pályán (11–0).

Stosur számára – aki karrierje során 11 WTA-torna fináléba jutott be, és ebből kettőt nyert meg – öröm az ürömben, hogy a jövő heti világranglistán már ismét bekerül a legjobb tíz közé, míg Serena Williams a 31. hely környékére léphet elő.

TORONTO, WTA-TORNA (2 050 000 dollár, kemény pálya)