Connect with us

Nadal visszavághat Djokovicsnak a döntőben

ATP

A címvédő Rafael Nadal sorozatban a harmadik Grand Slam elődöntőben bizonyult jobbnak Andy Murraynél és készülhet az idei hatodik döntőjére Novak Djokovics ellen.

A 3 óra 24 perces mérkőzésenNadal nagyon magabiztosan kezdett, az első két játszmában a spanyol háromszor vette el Murray adogatójátékát és négy bréklabdát könnyedén hárított. A harmadik szett egyértelműen a skót játékosé volt, ki kétszer vette el Nadal adogatójátékát. A negyedik játszmában azonban ismét Nadal akarata érvényesült.

A US Open hétfőre csúszott döntője a 29. Nadal-Djokovics összecsapás lesz. Annak ellenére, hogy a spanyol játékos 16-12-re vezet idén mind az öt alkalommal Djokovics hagyhatta el győztesen a pályát, ráadásul mind zs öt mérkőzés döntő volt, közte az emlékezetes wimbledoni finálé.

Legutóbb 1985-ben volt példa, hogy egymást követő évben ugyanaz a két játékos vívta a US Open fináléját. 1984-ben John McEnroe nyert 6:3, 6:4, 6:1 arányban, ám egy évvel később Ivan Lendl visszavágott és a cseh teniszező nyert 7:6(1), 6:3, 6:4 arányban.

Két főhősünk akkor még nem is élt, tavaly Nadal 6:4, 5:7, 6:4, 6:2 arányban nyert. A 223 perces fináléban Rafa úgy nyert, hogy összesen 25(!) bréklabdából 5-öt tudott csak megcsinálni (20%), míg ugyanez a mutató Djokovicsnál 3/4 volt.

Djokovics idén nyeert Melbourne-ben és Wimbledonban is, míg Nadal zsebelte be a wimbledoni tornát.

US OPEN, NEW YORK (23 718 000 dollár, kemény pálya)