Connect with us

Arn Gréta a 64 közé jutott

Egyéni

A vártnál könnyebb mérkőzésen, 6:4, 6:2-re győzte le Arn Gréta a kanadai Rebecca Marinót, így az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság egyetlen magyar főtáblása bejutott a legjobb 64 közé.

Arn Gréta magabiztos sikerrel mutatkozott be az Australian Openen, pedig az előjelek és a mérkőzés első gémei nem ezt ígérték. A világranglista 92. helyén álló magyar játékos korábbi két idei csatáját egyaránt elveszítette, legutóbb 2002-ben nyert meccset az Australian Open főtábláján, ráadásul már negyed óra után 4:1-es hátrányba került a nála 27 hellyel előrébb rangsorolt Marino ellen.

Ezt követően viszont egy csapásra minden jóra fordult. A következő 11 labdamenetből 10-et a magyar játékos nyert, aki zsinórban öt gémet nyerve megfordította az első játszmát (6:4).

Aztán szerencsére a második szettben elmaradt a tőle megszokott hullámvölgy, végig magabiztosan adogatott és kétszer elvette riválisa adogatását. Végül 69 perc alatt nyert 6:4, 6:2-re, és bejutott a legjobb 64 közé, ahol csütörtökön a 17. kiemelt szlovák Dominika Cibulková lesz az ellenfele.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (26 000 000 dollár, kemény pálya)