Roddick kiszerválta Federert Miamiban

Andy Roddick három játszmában legyőzte Roger Federert a miami tenisztorna férfiversenyében, és bejutott a nyolcaddöntőbe.

Roddick mindössze egyszer nyerte el Federer adogatását, de az kulcsfontosságúnak bizonyult, hiszen a sajátját megbízhatóan hozta – az első és a harmadik játszmában egyszer sem veszített szervagémet.

A svájci a harmadik szettben, 1:0-s vezetésénél négy brékpontot is veszni hagyott, és talán az elszalasztott esély zökkentette ki annyira, hogy elveszítette a következő adogatójátékát. A folytatásban Roddick nem hibázott: a befejező gémben, 15:30 után három 200 km/h-s szervából egy ászt és további két gyors pontot ért el – ezzel az övé lett a meccs.

„Tudják, a sportban nincsenek előre megírt forgatókönyvek, ezért is ez a legjobb szórakozás a világon. Az ilyen estékért ragad az ember teniszütőt” – kommentált Roddick.

A top 20-on kívüli játékos ellen 77 győzelem után veszítő Federer sportszerűen gratulált:

„Úgy érzem, hogy egy korábbi világelsőtől szenvedtem vereséget, nem pedig egy olyan fickótól, aki nem fér be a világranglista első harminc helyezettje közé. Örülök, hogy Andy ennyire jól játszott. Nagy bajnok, akivel mindig öröm együtt lenni. Neki is, az amerikai tenisznek is nagy nap a mai.”

Roddick ezt megelőzően a 2008-as Key Biscayne-i negyeddöntőben győzte le Federert; azóta zsinórban hatszor a svájci győzött, 24 mérkőzésükön ez volt mindössze a harmadik Roddick-siker.