Marosiék kikaptak a döntőben

Marosi és Jurak

Magyar vonatkozású hírek

A portugáliai női tenisz WTA tornán, a párosok döntőjében a Chan, Mladenovic tajvani, francia duó 7-6, 6-2 arányban győzött a Marosi Katalin, Darija Jurak kettős ellen, s így tornagyőztes lett.

A négy bréket hozó első játszmában Marosiék 5:5-nél érték utol ellenfelüket, majd 6:6 után következett a rövidítés, amit azonban elbuktak. A másodikban az első adandó alkalommal elvették a thaiföldi, francia páros adogatását, de 2:0 után nem tudták már gémet nyerni, és végül 6:2-vel elvesztették a szettet és egyben a finálét.

A Jurakkal közösen negyedikként rangsorolt Marosinak ez volt a második döntője WTA-tornán, az elsőt 2009-ben ugyanitt játszotta, akkor a kanadai Sharon Fichman oldalán szintén vereséget szenvedett a fináléban.

OEIRAS, WTA-INTERNATIONAL TORNA (235 000 dollár, salak)
NŐI PÁROS, DÖNTŐ:
Csan Hao-csing, Kristina Mladenovic (thaiföldi, francia, 2.)–Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát, 4.) 7:6, 6:2