Connect with us

Kvitová is elköszönt

Egyéni

Meglepetésre szetthátrányból ejtette ki a belga Yanina Wickmayer a 2011-es wimbledoni bajnok Petra Kvitovát az Eastbourne-ben zajló füves pályás női tenisztorna második fordulójában.

Pedig úgy tűnt, hogy Kvitova könnyedén győzi majd le belga ellenfelét, hiszen a negyedik helyen kiemelt cseh két alkalommal is elvette ellenfele adogatását, amelynek köszönhetően 6:3-mal könnyedén nyerte a játszmát.

Wickmayer azonban a második felvonásra feljavult, pontosabban a 2011-es wimbledoni bajnok játéka esett vissza, ugyanis ebben a szettben három alkalommal is megbrékelte őt a belga, és így hiába vette el kétszer riválisa adogatását, csakúgy, mint az első játszmában,mégis elveszítette a szettet.

A harmadik felvonásban aztán ugyanilyen arányban brékeltek a felek, a különbség csupán az volt, hogy a belga 6:4 helyett ezt a játszmát 7:5-re nyerte, így ő jutott a harmadik fordulóba.

Továbbjutott viszont az orosz Marija Kirilenko, aki Elena Baltacha ellen nyert hátrányból.

A második helyen kiemelt Li Na-nak nem kellett megküzdenie a sikerért, ugyanis játék nélkül jutott tovább, miután Marion Bartoli még a meccs előtt visszalépett.

EASTBOURNE, WTA-TORNA (690 000 dollár, fű)