Connect with us

Serena továbbjutott

Egyéni

A világelső és címvédő Serena Williams két játszmában nyert Caroline Garcia ellen a wimbledoni nyílt teniszbajnokság második fordulójában, s ezzel bejutott a 32 közé.

A női egyes toronymagas esélyese – már mintha lehet ilyet állítani az idei wimbledoni tornán – simán győzte le francia ellenfelét.

Williams következő ellenfele Date Krumm Kimiko lesz, aki 42 évesen továbbra is önmagát múlja felül. A japán teniszező ismét egy olyan ellenfelet győzött le Alexandra Cadantu személyében, akinek akár az édesanyja is lehetne: 6:4, 7:5-re győzte le a 23 éves román lányt, és 1996 után jutott el ismét legalább a harmadik fordulóig Wimbledonban.

Date Krumm ezzel győzelmével rekordot döntött: ő lett a legidősebb teniszező, aki túlélte a Grand Slam-torna második körét az Open-éra alatt.

Az elmúlt két versenyét megnyerő román Simona Halepnek viszont véget ért a 11 meccses veretlenségi sorozata, miután a kínai Li Na egy rendkívül fordulatos mérkőzésen győzte le három játszmában.

WIMBLEDON, GRAND SLAM TORNA (16 100 000 font, fű)