Connect with us

Murray: sírból a négy közé

ATP

Andy Murray hihetetlen mérkőzésen, kétszettes hátrányból felállva ötjátszmás drámai csatában jutott be Fernando Verdasco ellen a wimbledoni nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe. Ellenfele a 24. helyen kiemelt lengyel Jerzy Janowicz lesz.

A második helyen kiemelt, hazai közönségkedvenc, Andy Murray sok hibát vétett az első két játszmában, Verdasco így 6:4, 6:3-as előnyre tett szert. A brit teniszező nagyon dühös volt önmagára, és a második szett elvesztését követően úgy ült le a székében, hogy a tévében is hallható volt, ahogy azt üvölti: “Mi a f *** van? Mi a f ***t csinálsz?”

A BBC kommentátora bocsánatot is kért a nézőktől, hozzátéve, abszolút megérti Murray csalódottságát.

A brit – aki tavaly Roger Federertől kapott ki a fináléban, ám a londoni olimpiai döntőjében visszavágott a svájci világklasszisnak – azonban feltámadt, és elképesztően nagyot küzdve két 6:1, 6:4-es szettel egyenlített, majd az utolsó játszmában 5:5-nél, a lehető legjobbkor vette el Verdasco adogatását, és végül 3 óra 27 perc alatt nyert.

Murray ezzel sorozatban ötödször jutott a legjobb négy közé az All England Tennis Clubban.

A skót teniszező ellenfele a huszonnegyedik helyen kiemelt lengyel Jerzy Janowicz lesz, három szettben nyert honfitársa, Lukasz Kubot ellen.

WIMBLEDON, GRAND SLAM TORNA (16 100 000 font, fű)