Connect with us

Stosurt egy 17 éves amerikai ejtette ki

Egyéni

Az amerikai nyílt teniszbajnokság második napján a nőknél is megszületett az első nagy meglepetés. A mindössze 17 éves Victoria Duval az első fordulóban ejtette ki a 2011-es US Open bajnoknőt, Samantha Stosurt.

Az amerikai lány a selejtezőből verekedte fel magát a US Open főtáblájára, ahol pechjére a 11. helyen kiemelt két évvel ezelőtti US Open bajnok Stosur várta. Duvalnak már az első játszma végén is volt játszmalabdája 5:4-nél, ám a rutinos Stosur megfordította az állást. Sőt, a második szettben brékelőnybe került ausztrál játékos lassan már páholyban érezhette magát, amikor Victoria Duval elkapta a fonalat.

A haiti szülök gyermeke 5:7, 2:4-es hátrány után zsinórban négy gémet megnyerve egyenlített és harcolta ki a döntő játszmát. Kiderült, hogy ez a tinédzser lány szinte a játék valamennyi elemében otthonosan mozog. Kitűnő szervái folyamatosan gondot okoztak Stosurnak, legfőképp Duval második adogatásai voltak meglepően veszélyesek. A nagyon fiatal Venus Williamsre emlékeztető lány rendkívül komoly lábmunkával szinte a pálya minden szegletére odaért. Duvalnak jók voltak a ritörnjei és sokat kockáztatva remekül ment be a hálóhoz is.

A döntő szettben 3:3-nál vette el ismét Stosur adogatójátékát, majd 5:4-es állásnál már a mérkőzés megnyeréséért adogathatott. Duval két bréklabdát hárítva jutott meccslabdához, ám ezt Stosur hárította. A harmadik bréklabdát egy újabb kegyetlen szervával hárította az afro-amerikai lány, majd a második meccslabdát is elrontotta. Végül a 4. meccslabdát ütötte be a mindössze 17 éves teniszező. A következő körben szintén egy tapasztalt, korábbi top 10-es játékos lesz az ellenfele a szlovák Daniela Hantuchová személyében.

A kiemeltek közül búcsúzott még a szlovák Dominika Cibulkova, akit az ukrán Jelena Szvitolina, míg a cseh Klara Zakopalovát a tajvani Su-Wei Hsieh győzte le egyaránt két játszmában.

A korábbi világelső Caroline Wozniacki és Petra Kvitová viszont bejutott a második fordulóba. A dán hölgynek különösen a második szettben gyűlt meg a baja a kínai Duan Jing-jinggel, de végül hátrányból felállva behúzta a játszmát. A 2011-es wimbledoni bajnok Kvitová döntő szettben múlta felül japán ellenfelét.

US OPEN, NEW YORK (34 300 000 dollár, kemény pálya)