Connect with us

Halep, Kerber és Venus Williams is kiesett

Egyéni

Több meglepetést is hozott az amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének harmadik fordulója, miután három kiemelt is búcsúzott. A világranglista második helyén álló Simona Halep, a kétszeres győztes Venus Williams és a hatodikként rangsorolt Angelique Kerber számára is véget értek a küzdelmek.

A világranglista második helyén álló Simona Halep – aki az idén az Australian Openen, a Rolland Garroson és Wimbledonban is bejutott a legjobb nyolc közé – az első szettben 5:2-re vezetett Mirjana Lucic-Baroni ellen, sőt három játszmalabdája is volt, mégsem tudott szettelőnybe kerülni.

Az első játszma rövidítését, és a második szettet is a horvát nyerte meg, aki a negyedik fordulóba jutással pályafutása legjobb eredményét érte el a US Openen.
A német Angelique Kerbernek is megvolt a lehetősége, hogy szorosabbá tegye a Belinda Bencic elleni találkozót, de az elveszített első játszma után a másodikban öt szettlabdát is elhibázott, amit a svájci hölgy megbosszult.

A 2000-ben és 2001-ben győztes amerikai Venus Williams (19.) 6:0-ra elveszítette az első szettet a nála előkelőbb helyen rangsorolt Sara Errani (13.) ellen, de hamar javított, hiszen a második játszmát ugyanilyen különbséggel hozta.

A döntő szettben az első hat játék során négyet a fogadó nyert meg, 3:3 után azonban lépéselőnybe került az idősebbik Williams lány, aki 5:3-nál a győzelemért szervált, de nem jutott meccslabdához, Errani visszabrékelt.

A rövidítésben az olasz 5–2-re elhúzott, ám az amerikai kiegyenlített, az azt követő két labdamenetet viszont elveszítette, ami a kiesését eredményezte.

A nap többi mérkőzésén aztán érvényesült a papírforma: a szerb Jelena Jankovic és a dán Caroline Wozniacki is könnyedén jutott tovább, és ha nehezebben is, de követte őt Lucie Safárová is. Utóbbi kettő kiemelt játékost győzött le Petkovic és Cornet személyében.

NEW YORK, US OPEN, GRAND SLAM TORNA (38 251 760 dollár, kemény pálya)