Connect with us

Federer-Monfils negyeddöntő lesz

ATP

Roger Federer különösebb gond nélkül legyőzte a spanyol Roberto Bautista-Agutot a US Open nyolcaddöntőjében, míg Gaël Monfils  három szoros szettben múlta felül a bolgár Grigor Dimitrovot.

Federer a meccs elején megmutatta, ki az úr az Arthur Ashe Stadionban, 5:1-re elhúzott spanyol ellenfelétől, és vissza sem nézett. A centerpályán 26. mérkőzéséből a 25. alkalommal nyert, így készülhet a korábban Grigor Dimitrovot legyőző Gaël Monfils ellen. A svájci a legutóbbi 11 amerikai grand slam-tornájából tizedszer jutott a nyolc közé.

A 20. helyen kiemelt francia Monfilsnak ez volt az első győzelme az Arthur Ashe Stadionban. Monfils még szettet sem veszített az idei US Openen, és a 38 ki nem kényszerített hibát vétő bolgár Dimitrov legyőzésével 2010 után másodszor jutott be a legjobb nyolcba. Pedig a második szettben volt egy kis megingása, amikor vitába keveredett az ellenfele páholyában ülőkkel is (Dimitrovnak az a Roger Rasheed az edzője, aki 2011-ig Monfilst is edzette), de végül ezen is túllendülve az első játszmához hasonlóan rövidítésben (6–4 után sorozatban négy pontot nyerve) ezt is behúzta.

Negyeddöntős az osztrák Dominic Thiemet simán legyőző Tomás Berdych és a Gilles Simont nagy csatában felülmúló Marin Cilic is.