Nisikori legyőzte Ferrert, Federer elődöntős

A londoni ATP-világbajnokság B-csoportjában a harmadik forduló első mérkőzésén Nisikori Kei három szettben legyőzte a Milos Raonic helyére beugró David Ferrert, ezzel biztossá vált, hogy Roger Federer továbbjutott a négyesből.

A negyedik helyen kiemelt Nisikori nem kezdte jól a Ferrer elleni találkozót. A spanyol teniszező a visszalépő Raonic helyére ugrott be, és az első szettet meg is nyerte japán ellenfelével szemben. A felek 4:4-ig egy-egy alkalommal brékeltek, akkor azonban Ferrer elvette ellenfele adogatását, hozta sajátját, és 6:4-re győzött.

A második játszmában Nisikori sokkal összeszedettebben játszott, különösen az adogatójátékán lehetett érezni a fejlődést. Rögtön az első játékban elvette ellenfele adogatását, és 6:4-re megnyerte a második szettet, így az idei ATP-világbajnokságon először döntő szettre volt szükség.

A harmadik szettben már hengerelt a japán teniszező, Ferrer 0:4-nél nyerte meg első játékát, Nisikori így simán, 6:1-re győzött.
Ezzel az eredménnyel biztossá vált, hogy Federer továbbjutott a B-csoportból. A svájci 21 órától Andy Murrayvel játszik, ha a brit teniszező 2:0-ra nyer, továbbjut, minden más esetben Nisikori kerül be a legjobb négy közé.

forrás: nemzetisport.hu

LONDON, ATP-VILÁGBAJNOKSÁG (6 500 000 dollár, kemény pálya)
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ:
Nisikori Kei (japán, 4.)–David Ferrer (spanyol, 9.) 4:6, 6:4, 6:1

A csoport állása: 1. Federer 2 győzelem/0 vereség (4:0-s szettarány, 25:12-es gémarány), 2. Nisikori 2/1 (4:3, 33:31), 3. Murray 1/1 (2:2, 21:20), 4. Ferrer 0/1 (1:2, 11:16), 5. Raonic 0/2 (0:4, 15:26)