Azarenka legyőzte Wozniackit, Stosur kiesett

Egyéni

A nőknél a kétszeres bajnok fehérorosz Viktorija Azarenka sima mérkőzésen győzte le a volt világelső, legutóbb US Open-döntős dán Caroline Wozniackit, akinek így tovább kell várnia első Grand Slam-trófeájára.

A hatodik kiemelt Agnieszka Radwanska 43 perc alatt valósággal lemosta a pályáról a svéd Johanna Larssont, a negyedik kiemelt Petra Kvitová érvényesítette a papírformát a német Mona Barthellel szemben, míg a tavalyi döntős szlovák Dominika Cibulková csak két játékot engedett a bolgár Cvetana Pironkovának.

A nap női slágermeccsén a kétszeres Australian Open-győztes Viktorija Azarenka nagyszerű tenisszel 6:4, 6:2-re megverte a nyolcadik helyen kiemelt korábbi világelsőt, a 2014-ben US Open-döntőt játszó Caroline Wozniackit. A fehérorosz játékos a harmadik körben a korábban Babos Tímeát is búcsúztató cseh Barbora Záhlavová-Strycovával mérkőzik. A 20. kiemelt ausztrál Samantha Stosurt az amerikai Coco Vandeweghe búcsúztatta.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (40 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)