Connect with us

Halep és Bouchard is továbbjutott

Egyéni

A harmadik helyen kiemelt Simona Halep és a kanadai Eugenie Bouchard is bejutott a negyedik fordulóba az Australian Open-en.

Halep az első szettet – ha nem is könnyedén, de – behúzta a korábban top 30-as játékosnak számító Bethanie Mattek-Sands ellen, majd a másodikban 5:1-re vezetett, amikor amerikai ellenfele megtáltosodott, s kiegyenlített. A román lány nem omlott össze, brékelt, majd saját adogatását megnyerve továbbjutott.

Bouchard nagyon rosszul kezdett Carolina Garcia ellen, rögtön az első adogatását elvesztette. Bouchard 5:5-nél egyenlített, majd a következő nyolc gémet megnyerte, így 7:5, 6:0-ra győzött – ezzel visszavágva Garciának a tavaly februári acapulcói vereségért.

A francia Julia Georges adogatóként három meccslabdát is elszúrt a cseh Lucie Hradecká ellen 5:4-es állásnál, de a rövidítésben nem hibázott, így ő jutott tovább a harmadik fordulóból.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (40 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)