Menetelnek az esélyesek a hölgyeknél

Egyéni

A hölgyeknél Eugenie Bouchard jutott be elsőként a legjobb nyolc közé az Australian Open-en, őt követte az orosz Marija Sarapova, honfitársa Jekatyerina Makarova és a román Simina Halep.

Bouchard három játszmában legyőzte a román Irina Begut. A kanadai lány következő ellenfele Marija Sarapova lesz, aki 4:3-as vezetését követően egymás után nyolc gémet nyert meg a kínai Peng Su-aj ellen. Sarapova az eddigi mindhárom meccsükön felülkerekedett Bouchard-on, legutóbb a tavalyi Roland Garros elődöntőjében találkoztak, ahol 4:6, 7:5, 6:2-re bizonyult jobbnak az orosz.

Begu veresége ellenére nem maradt román nélkül a legjobb nyolc mezőnye. Természetesen Simona Halepről van szó, aki két szettben verte meg a korábbi US Open-elődöntős Yanina Wickmayert. Halep az orosz Jekatyerina Makarova ellen folytathatja menetelését.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (40 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)