Fed Kupa: Kikaptunk a szerbektől

Fed Kupa

Babos Tímea egy egészen elképesztően fordulatos mérkőzésen végül alulmaradt a szerb Alekszandra Kruniccsal szemben a budapesti Syma Csarnokban zajló Fed-kupa euro-afrikai zóna I-es csoport női tenisztornáján.

Gálfi Dalma vereségével indult a magyar teniszválogatott szereplése. Az első meccsüket Ausztria ellen 3–0-ra megnyerő szerbek részéről a világranglista 302. helyén álló, 17 éves Ivana Jorovics lépett ma elsőként pályára, és két szervajáték után 1:1-re álltak a felek. Innentől kezdve azonban kis túlzással semmi sem jött össze a 16 éves, ranglista-615. Gálfinak, és sorozatban 11 játékot elveszítve kikapott.

A második mérkőzésen Babos Tímea (93.) Alekszandra Kruniccsal (78.) csapott össze, és az első szettben egy-egy brék után rövidítésben a szerb 8–6-ra nyert. A 21 éves magyar játékos a második felvonásban hengerelt, játékos sem engedett az ellenfelének, jöhetett a döntő játszma.

Itt Babos 1:3-ról egyenlített, de 5:4-es Krunics-előnynél bajba került, bár 0:30-ról 30:30-ra visszajött, a szerb meccslabdához jutott.

De nem adta fel! Megfordította a gémet, majd elvette az ellenfele adogatását, de Krunics sem tört meg, visszabrékelt, és rövidítésre mentette a meccset. Az első csapás a szerbé volt, de minibrékre minibrék jött, majd egy újabb váltás után 5–5-re álltak a felek. Itt azonban Babos ismét elveszítette szerváját, és végül 7:6 (8–6), 0:6, 7:6 (7–5)-ra kikapott.

Babosnak tehát 18 játék is kevésnek bizonyult, ezzel pedig eldőlt, hogy a szerbek megnyerték a csoportot.

D-csoport: Belgium, Horvátország, Izrael, Lettország

A 15 csapat csoportmérkőzéseire szerdán, csütörtökön és pénteken kerül sor. A négy csoportgyőztes szombaton a rájátszásban dönt arról, hogy mely két csapat jut fel a világcsoport II rájátszásába.

A csoportok utolsó helyezettjei arról döntenek, hogy mely két csapat esik ki az euro-afrikai zóna II. csoportjába, a helyosztókat szintén szombaton játsszák.

forrás: nemzetisport.hu