Serena Williams-Suarez-Navarró finálé Miamiban

Egyéni

Serena Williams 127 perces nagy csatában 6:2, 4:6, 7:5-re legyőzte a világranglista-3. Simona Halepet a Miamiban zajló tenisztorna női versenyének elődöntőjében, a fináléban a spanyol Carla Suárez-Navarróval mérkőzik meg.

A 12. kiemelt Carla Suárez-Navarro két sima szettben legyőzte a kilencedikként rangsorolt Andrea Petkovicot a Miamiban zajló kemény pályás női tenisztorna elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, ahol Serena Williams vagy Simona Halep lesz az ellenfele.

A spanyol teniszező pályafutása eddigi legnagyobb sikerét érte el, hiszen a miami versenyhez hasonló rangos tornán korábban még nem jutott el a döntőig. A finálé eredményétől függetlenül Suárez-Navarro hétfőn bekerül a világranglista első tíz helyezettje közé, amivel a spanyolok közül ezt megelőzően csak Arantxa Sánchez-Vicario és Conchita Martínez büszkélkedhetett.

Williams a nyolcadik Key Bicayne-i egyéni trófeájára hajt, és jó esélye van a megszerzésére, hiszen eddig mind a négy egymás elleni találkozójukon nyert a 12. kiemelt spanyol ellen.