Nadal sima győzelemmel ment tovább

A hatodik helyen kiemelt Rafael Nadal bejutott a harmadik fordulóba a francia nyílt teniszbajnokságon.

A Párizsban kilencszeres győztes spanyol játékos honfitársát, Nicolás Almagrót győzte le 6:4, 6:3, 6:1-re. Nadal a 14 összecsapásukból 13. alkalommal verte meg Almagrót, míg a Roland Garroson 2008, 2010 és 2012 után negyedszer búcsúztatta vetélytársát, honfitársai ellen pedig 19–2 a mérlege Grand Slameken.

A férfiaknál két ausztrál, Thanasi Kokkinakis és Bernard Tomic játszott végletekig kiélezett meccset egymással. A döntő szettben a 19 éves Kokkinakis nyert 8:6-ra, így a 26. kiemelt honfitársa kiesett. A győztes „jutalma”, hogy a következő körben kipróbálhatja magát Novak Djokovics ellen.
A 24 meccse veretlen világelső ezúttal Gilles Müller ellen nyert különösebb megerőltetés nélkül. A 32 éves luxemburgi az Australian Openen is kikapott az első kiemelt szerbtől, akinek továbbra is él a sorozata, hogy a 2010-es párizsi ATP 100-es verseny óta nem kapott ki Rafael Nadalon kívül más balkezes játékostól.

Andy Murray továbbra is hibátlan (12–0) ebben a szezonban salakon, csütörtökön Joao Sousát győzte le négy játszmában.