Djokovic és Wawrinka is nyert

A világelső szerb Novak Djokovics és a a negyedik helyen kiemelt svájci Stanislas Wawrinkais sikerrel vette az angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének 3. fordulóját, kiesett viszont Milos Raonic és Grigor Dimitrov is.

A meccs előtt pontosan 12 000 wimbledoni labdamenetet játszó világranglista-vezető szerb Novak Djokovics viszont nem akadt fenn az ausztrál akadályon, Bernard Tomic ellen három szettben nyert. Tomicnak az első két szettben bréklabdája sem volt, és bár a harmadik elején 0:40-nel nyitott a szerb, innen is megnyerte adogatását, és végül simán jutott tovább.

Djokovics ellenfele a nyolcaddöntőben a dél-afrikai Kevin Anderson lesz, aki három szettben búcsúztatta az argentin Leonardo Mayert.

A 2014-es Australian Open- és idei Roland Garros-győztes svájci magabiztos szervajátékának köszönhetően hamar megnyerte az első szettet, és bár a következő két felvonásban bréklabdáig még eljutott a világranglista 43. helyén álló spanyol, elvennie egyszer sem sikerült Wawrinka adogatását.

Cserébe a negyedik kiemelt mindhárom szett hajrájában be tudott mutatni egy sikeres fogadójátékot, így valamivel kevesebb mint két óra alatt kiharcolta a továbbjutást.

Nem sikerült viszont ez a hetedikként rangsorolt kanadai Milos Raonicnak, aki bár az első szettben egyszer elvette Nick Kyrgios adogatását, az ászokat futószalagon szállító – végül 34-gyel záró – ausztrál ezt követően megállíthatatlannak bizonyult, és négy szettben legyőzte a 2014-es US Open elődöntősét.

A világranglista és a kiemelés alapján meglepetés Grigor Dimitrov búcsúja, a 11. helyen kiemelt bolgár számára ugyanakkor kifejezetten rossz előjel, ha Richard Gasquet nevét látja ellenfeleként, a francia kettejük ötödik találkozását is megnyerte.

A US Open-győztes Marin Cilic és a 17. kiemelt amerikai John Isner összecsapása szűk négy és fél óra játék után, a döntő szettben 10:10-es állásnál félbeszakadt – szombaton következik a folytatás!

forrás: nemzetisport.hu / fotó:

WIMBLEDON, GRAND SLAM TORNA (26 750 000 font, fű)
Kyrgios (ausztrál, 26.)–Raonic (kanadai, 7.) 5:7, 7:5, 7:6, 6:3
Cilic (horvát, 9.)–Isner (amerikai, 17.) 7:6, 6:7, 6:4, 6:7, 10:10-nél félbeszakadt