Nadal ismét hamar kiesett Wimbledonban

A korábbi kétszeres győztes Rafael Nadal négy szettben kikapott a német Dustin Browntól a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában. Roger Federer és Andy Murray könnyedén jutott a legjobb 32 közé.

Rafael Nadalnak nem lehettek kellemes emlékei Dustin Brownról, hiszen első egymás elleni mérkőzésükön, tavaly Halléban a német győzött 6:4, 6:1-re. Most Antonio Banderas segítségére is számíthatott, de hiába szurkolt neki a lelátón a színészhíresség, így is csak egy megnyert játszmára futotta az erejéből. Brown remekül szervált, és rendkívül laza tenisz mutatott be, a görcsösség legkisebb jelét sem mutatta. A látványos labdamenetekkel tarkított találkozó negyedik játszmájában, 5:3-nál Nadal adogatóként hárított két mérkőzéslabdát, a következő játékban azonban nem remegett meg Brown keze, ásszal zárta le az összecsapást.

Az apai ágon jamaicai származású Brown 2–0-ra javította a spanyol klasszis elleni mérlegét.

Sam Querrey csupán az első szettben tudta tartani a lépést Roger Federerrel, de akkor is csak 4:4-ig. A svájci a második szettben elkönyvelhette 2500. nyerő ütését Wimbledonban, ebben a statisztikai mutatóban (is) magasan ő a legjobb. A következő ellenfele az ausztrál Samuel Groth lesz.

Tovább folytatta menetelését a selejtezőben Fucsovics Mártont is búcsúztató Nikoloz Baszilasvili, akinek újabb áldozata a 15. kiemelt, füvön kifejezetten jó Feliciano López volt. Az öt szettben nyerő grúz (153. a világranglistán) először jutott be egy Grand Slam-torna harmadik fordulójába.

A holland Robin Haase az első szettben mindössze kilenc labdamenetet nyert meg, a másodikban pedig egyet sem a második szervái után Andy Murray ellen. Az összesen 25 nyerőt ütő skót 17-ből 15 pontot megnyert a hálónál.

Lleyton Hewitt közel állt ahhoz, hogy lejátssza utolsó wimbledoni mérkőzését, ám Thanasi Kokkinakis oldalán kétszettes hátrányból 6:7, 3:6, 7:6, 6:2, 8:6-ra nyerni tudott Marin Draganja, Henri Kontinen ellen, így párosban ott van a második fordulóban.

forrás: nemzetisport.hu / fotó: bleacherreport.com

WIMBLEDON, GRAND SLAM TORNA (26 750 000 font, fű)