Stollár és Gálfi a nyolc közé jutott

ITF

Stollár Fanny 7:6, 6:4-re legyőzte az ukrán Jelena Ribakinát az US Open lágy egyes nyolcaddöntőjében. Gálfi Dalma is a negyeddöntőbe jutott, miután 6:4, 7:6-ralegyőzte indiai ellenfelét.

Az első szettben, miután mindkét játékos kétszer elvette ellenfele adogatását, a rövidítés döntött, ebben Stollár 7–4-re nyert. A második játszmában Stollár Fanny kétszer brékelt, de csak egyszer vesztett el adogatójátékot, így legyőzte nem kiemelt ellenfelét.

A másik, versenyben lévő magyar, a 2. helyen kiemelt Gálfi Dalma az indiai Karman Thandival játszott, és az első, simán megnyert szett (bréklabdához sem engedte riválisát) után a másodikban már izgulnia is kellett. Mindketten egyszer brékeltek, Gákfi hat, Thandi egy lehetőségből… A rövidítésben Gálfi 7–3-ra nyert, 1 óra 29 perces meccsen biztosította a nyolc közé jutást.

Stollár a negyeddöntőben az amerikai Kylie McKenzie-vel, Gálfi a tizedikként rangsorolt orosz Szofja Zsukkal játszik.

forrás: nemzetisport.hu / fotó: sport.hir24.hu

US OPEN (42 300 000 dollár, kemény pálya)