Sarapova Halepet is legyőzte a WTA-vb-n

Egyéni

Az orosz Marija Sarapova Agnieszka Radwanska után Simona Halepet is legyőzte, így az elődöntő küszöbére lépett a női teniszezők Szingapúrban zajló WTA-világbajnokságán. A másik meccsen az olasz Flavia Pennetta legyőzte a lengyel Agnieszka Radwanskát.

A 28 éves orosz játékos végig kézben tartotta a mérkőzést, sokkal több nyerőt ütött ellenfelénél, aki ugyanakkor egy pillanatra sem adta fel a mérkőzést, három bréklehetőségéből hármat kihasznált, és ez arra volt elég, hogy a második szett végéig életben tartsa magát.

A második játszmában Sarapova már 5:1-re is vezetett, és ugyan sorozatban három játékot bukott, Halep adogatásánál egy remek keresztütéssel kihasználta az első meccslabdát, így biztosította második győzelmét.

Sarapova után Pennetta is legyőzte a lengyel Agnieszka Radwanskát. A US Open-címvédő olasz, aki először és – mivel a szezon végén visszavonul – utoljára szerepel vb-n, ezzel 1/1-re javította mérlegét.

Az utolsó csoportfordulóban Sarapova Flavia Pennettával, míg Halep Radwanskával találkozik. Az orosznak egy játszma megnyerése már elég a biztos elődöntőhöz.

forrás: nemzetisport.hu, fotó: womenstennisblog.com

SZINGAPÚR, WTA-VILÁGBAJNOKSÁG (7 000 000 dollár, kemény pálya)
VÖRÖS CSOPORT:
Sarapova (orosz, 3.)–Halep (román, 1.) 6:4, 6:4
Pennetta (olasz, 7.)–A. Radwanska (lengyel, 5.) 7:6, 6:4

Az állás: 1. Sarapova 2/0 (4:1-es szettarány), 2. Halep 1/1 (2:2, 20:15), 3. Pennetta 1/1 (2:2, 16:22), 4. A. Radwanska 0/2