Kerber legyőzte Serena Williamset, övé a trófea

Egyéni

A német Angelique Kerber nyerte meg az ausztrál nyílt teniszbajnokságot, mivel a szombati döntőben meglepetésre 6:4, 3:6, 6:4-re legyőzte a címvédő és hatszoros bajnok Serena Williamset.

A tét nem volt kisebb, mint hogy a címvédő Serena Williams beállítja-e Steffi Graf open érában felállított rekordját, azaz megszerzi-e 22. Grand Slam-győzelmét egyesben. Ebben Graf honfitársa, Angelique Kerber akadályozhatta meg, akin nem látszott, hogy élete első GS-fináléját vívja, nyugodt tenisszel rukkolt elő.

Ehhez jött hozzá Serena rengeteg hibája, gyakorlatilag odaadta az első szettet ellenfelének. A világelsőnek sikerült összeszednie magát, 6:3-mal egyenlített.

A döntő játszmában Kerber 3:2-es vezetésénél egy több mint tízperces játék következett, amelyben a balkezes német elvette Williams adogatását, majd hozta a sajátját, 5:2-es előnyhöz jutva. Innen az amerikai még visszajött 5:4-re, ám újra elbukta a szerváját s vele a mérkőzést is.

A lengyel apától és német anyától származó Angelique Kerber 28 évesen nyerte meg pályafutása első Grand Slam-trófeáját.

forrás: nemzetisport.hu / fotó: ibtimes.co.uk

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (44 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)