Williams és Sarapova is negyeddöntős Melbourne-ben

Egyéni

A világranglistát vezető amerikai Serena Williams és az orosz Marija Sarapova is bejutott a negyeddöntőbe vasárnap az ausztrál nyílt teniszbajnokság 14,8 millió dollár (4,2 milliárd forint) összdíjazású női versenyében. Az elődöntőbe jutásért egymás ellen játszanak majd.

A nyolcaddöntőben Serena csupán három játékot vesztett el az orosz Margarita Gaszparjannal szemben, míg Sarapova megküzdött a svájci Belinda Benciccsel. A 21-szeres Grand Slam-tornagyőztes Williamsnek Sarapova lesz a harmadik orosz ellenfele az idei tornán, míg az ötödikként kiemelt rivális 2004 óta képtelen megverni az amerikait.

A 21 éves Anna-Lena Friedsam meglepte a 4. kiemelt Agnieszka Radwanskát, az első szettet megnyerte rövidítésben, de a lengyel összekapta magát, és 6:1, 7:5-tel fordított. Győzelméhez az is kellett, hogy a fiatal német ne csak vele, hanem a saját szervezetével is külön meccset vívjon. Többször ápolták, de az utolsó pontig talpon maradt, és nagy tapsot kapott a meccs végén. Radwanska a következő körben Carla Suárez Navarróval találkozik.

forrás: nemzetisport.hu / fotó: bleacherreport.com

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (44 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)