Babos Erranit legyőzve nyolcaddöntős!

Egyéni

Babos Tímea két szettben legyőzte a tizenhatodik helyen kiemelt olasz Sara Erranit, ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé a 2,8 millió dollár (781,7 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás női tenisztornán.

Sara Errani 16. kiemeltként és a múlt heti dubai torna győzteseként várta a dohai viadalt. Korábbi három összecsapásukból kettőt ő nyert meg, 2013-ban szintén a legjobb 32 között találkoztak Dohában, akkor 6:4, 6:0-ra diadalmaskodott.

Az olasz játékos most az első szettben 4:3-ra vezetett brékelőnnyel, ám Babos 6:4-re fordított. A második játszmában 1:1 után robbantott a 22 éves magyar, és sorozatban öt játékot megnyerve a nyolcaddöntőbe lépett.

Következő ellenfele a spanyol Garbine Muguruza vagy a japán Hibino Nao lesz.

„Nagyon-nagyon-nagyon boldog vagyok!!! Hosszú idő után sikerült újra legyőznöm Erranit – olvasható Babos nyilatkozata a babostimea.hu-n. – Rettenetesen nehéz meccs volt, nagyon sokat kellett futni és küzdeni. Taktikusan kellett játszani. Az ellenfelem a múlt héten tornagyőzelmet ünnepelhetett Dubaiban, nyilván tele volt önbizalommal. Nagyon örülök, hogy sikerült a megfelelő taktikával játszani és ilyen jó meccset kihozni az egészből. A második szett elején nagyon nagy csata indult, Errani mindent megpróbált, hogy visszajöjjön a meccsbe. A fontos hosszú játékot megint csak én nyertem, akárcsak tegnap. Utána az ellenfelem még próbált mindent: ejtést, támadást, aztán igyekezett lassítani a játékot. De ma mindenre volt reakcióm, jól tudtam játszani. Így sikerült két szettben befejezni a mérkőzést. Nagyon happy vagyok, hogy ma ez így alakult.”

Nincs már versenyben ugyanakkor az idei Australian Open-győztes, első kiemelt Angelique Kerber, akit a kínai Cseng Szaj-szaj búcsúztatott. Később a második kiemelt Simona Halep is kiesett, szettelőnyről kapott ki Jelena Vesznyinától.

forrás: nemzetisport.hu

DOHA, WTA-TORNA (2 517 250 dollár, kemény pálya)