Babos Tímea hátrányból fordítva nyert

Egyéni

Babos Tímea bejutott a második fordulóba kedden a 753 ezer dollár összdíjazású szentpétervári keménypályás női tenisztornán.

A világranglista 51. helyén álló Babos Tímea 12 ászt ütött a Katerina Siniaková (109.) elleni mérkőzésen. A nyolcaddöntőben papíron nehezebb ellenfél, a román Monica Niculescu (37.) vár rá.

„Érdekes meccs volt, nem játszottam valami jól… – olvasható Babos Tímea nyilatkozata a babostimea.hu-n. – Rosszul kezdtem, rossz taktikával játszottam. Annak ellenére, hogy megbeszéltük az edzőmmel, miként is kellene. Úgyhogy 5:2 volt oda, dupla brékkel… De nem adtam fel, próbálkoztam, egyre jobban játszottam. Ráadásul azt hiszem, az ellenfelem is megijedt attól a lehetőségtől, hogy megnyerheti a szettet. A tie-break már elég sima volt, 7–0, akkor nagyon hittem abban, hogy nyerhetek.

A második szettet jól kezdtem, de az ellenfelem is végig jobban teniszezett. Lebrékeltem, de utána Siniaková elkezdett minden mindegy alapon játszani, »belecsapott« mindenbe. Így kemény volt a meccs vége, de a fontosabb helyzetekbe belehibázgatott. Örülök a győzelemnek, hiszen nem játszottam jól, mégis ki tudtam küzdeni a továbbjutást! Ez egy jó, értékes mentális győzelem! Holnap tudok majd edzeni és készülni a következő mérkőzésre. Van mit dolgozni, most is edzettünk a mérkőzés után.”

forrás: nemzetisport.hu

SZENTPÉTERVÁR, WTA-TORNA (687 900 euró, kemény pálya)