Nadal kilencedik diadala Barcelonában

Rafael Nadal nyerte a 2,15 millió euró (669 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornát, miután a döntőben két játszmában legyőzte Nisikori Kej-t.

A spanyol játékos az első szettben hamar előnybe került, ám a japán egyenlíteni tudott, a végén azonban egy újabb brékkel Nadal behúzta a játszmát. A folytatás hasonlóan alakult a spanyol kezdett jobban, de megingott, amit ellenfele kihasznált és vissza tudott jönni a meccsbe. Nisikori mérkőzéslabdát hárítva még egyenlíteni tudott, de 5:5 után már Nadal magabiztosan vitte végig akaratát és meg sem állt a végső győzelemig. A mérkőzés 125 percig tartott.

A korábbi világelső Roland Garros és Monte Carlo után Barcelonában is kilencedszer emelhette magasba a trófeáját.

fotó: ibtimes.com/GETTY IMAGES

BARCELONA, ATP 500-AS TORNA (salak, 2,15 millió euró)