Tsonga is megsérült, visszalépett

A Francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) 3. fordulójában a férfiak között 6. kiemelt, hazai pályán teniszező Jo-Wilfried Tsonga az első szettben 5:2-es vezetésnél megsérült, és feladta a mérkőzést a lett Ernests Gulbis ellen.

Tsonga a sérülése után sírva, a törölközőjébe burkolózva, edzője segítségével hagyta el a pályát. A francia teniszező – akire a napokban MR-vizsgálat vár – elmondta, ugyanazzal a lábával történt a baj, amely a torna előtt is fájt neki, valamint, hogy nagyon szomorú, hiszen vezetett, és úgy érezte, jó formában van.

A férfiaknál az első kiemelt Novak Djokovics a nap utolsó mérkőzésén két óra alatt könnyed játékkal, 6:2, 6:3, 6:3-mal intézte el Aljaz Bedenét, így bejutott a negyedik fordulóba, amelyben a szintén három szettben nyerő, 14. kiemelt Roberto Bautista-Agut vár rá.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (32 017 500 euró, salak)