Cilic legyőzte Murray-t cinncinnati döntőben

A horvát Marin Cilic két szoros játszmában legyőzte az immár kétszeres olimpiai bajnok brit Andy Murrayt a cincinnati keménypályás tenisztorna férfi versenyének vasárnapi döntőjében.

A US Open 2014-es győztese mostani sikerével megszakította riválisa 22 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatát.

A kétszeres cincinnati bajnok Andy Murray – aki Rióban megvédte olimpiai bajnoki címét – ezúttal szokásától eltérően rengeteg ki nem kényszerített hibát vétett, így nem verhette meg a remek formában teniszező Marin Cilicet.

A horvát játékos először nyert mesterversenyt pályafutása során. Utóbbival megszakított egy nagy sorozatot, a legutóbbi 18 mesterversenyt ugyanis a nagy négyes tagjai (Novak Djokovics, Andy Murray, Roger Federer és Rafael Nadal) nyerték meg.

A két játékos egymás elleni mérlege még mindig Murray nagy fölényét mutatja, 11–3 a javára.

CINCINNATI, ATP 1000-ES TORNA (5 004 505 dollár, kemény pálya)