Djokovics és Nadal a nyolc között, Murray kiesett

A második kiemelt Novak Djokovic és Rafael Nadal is bejutott a legjobb nyolc közé, a világranglista-vezető Andy Murray viszont simán kikapott a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében.

A brit Murray a nyolcaddöntőben világranglista 59. helyén álló Borna Coric ellen lépett pályára. A horvát végig nagyon magabiztosan és kiegyensúlyozottan teniszezett, nem adott esélyt klasszis riválisának, és két szettben, 6:3, 6:3-ra nyerte meg a mérkőzést.

Coric egy hete Marokkóban nyerte meg karrierje első ATP-tornáját, remek formáját Madridra is sikerült átmenteni. A következő körben a Grigor Dimitrov-Dominic Thiem meccs győztesével találkozik.

Djokovic a spanyol Feliciano Lópezzel mérkőzött a 16 között. Az 1 óra 35 percig tartó összecsapás két szettje hasonló forgatókönyv szerint alakult: a két játékos a játszmák hajrájáig együtt haladt, majd Djokovic az elsőben 5:4-nél, a másodikban pedig 6:5-nél vette el ellenfele adogatását.

Rafael Nadal nagyszerű teljesítménnyel legyőzte Nick Kyrgiost, a spanyol sztárnak mindössze 1 óra 13 percre volt szüksége a sikerhez ausztrál riválisa ellen.

A kanadai Raonicnak kevés esélye volt a kilencedik kiemelt belga David Goffin ellen, aki 1:15 óra alatt győzte le őt.