Tenisz Blog
A nap híre

Szenzációval kezdődött a Garros

A világelső német Angelique Kerber két játszmában (6:2, 6:2) kikapott az orosz Jekatyerina Makarovától a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női egyesének első fordulójában.

A Roland Garroson korábban még soha nem fordult elő, hogy a nők versenyében az első kiemelt már az első fordulóban kiessen – most igen! A kétszeres Grand Slam-győztes Angelique Kerber az első játszmában kétszer, a másodikban négyszer veszítette el az adogatójátékát a világranglista 40. helyén álló orosz Jekatyerina Makarova ellen, így 1 óra 22 perc alatt vereséget szenvedett.

A német teniszező tavaly is az első körben búcsúzott a Roland Garroson, akkor harmadik kiemeltként a holland Kiki Bertenstől kapott ki három játszmában. Makarova a második fordulóban az ukrán Leszja Curenkóval találkozik.

Sokkal jobban sikerült a nyitó nap a cseh Petra Kvitová számára, aki hosszú kihagyás után magabiztos győzelemmel tért vissza az amerikai Julia Boserup ellen (6:3, 6:2). Az olimpiai bajnok Mónica Puig döntő szettben győzte le az olasz Roberta Vincit, míg az amerikai Madison Brengle óriási csatában múlta felül a német Julia Görgest.

forrás: nemzetisport.hu

ROLAND GARROS, PÁRIZS, GRAND SLAM TORNA (36 000 000 euró, salak)