Murray és Wawrinka játszik a döntőért

Magabiztosan jutott be az elődöntőbe a 2015-ös Roland Garros-győztes svájci Stan Wawrinka, a negyeddöntőben csupán hét játékot engedett horvát ellenfelének, a 2014-es US Open-győztes Marin Cilicnek. Ellenfele Andy Murray lesz, aki szetthátrányból verte meg Nisikori Keit.

A 2015-ös győztes Stan Wawrinka magabiztosan jutott be a legjobb négy közé, a svájci csupán hét játékot engedett a 2014-es US Open-győztes Marin Cilicnek.

Utolsóként Andy Murray jutott be az elődöntőbe, miután szetthátrányból fordítva megverte Nisikori Keit. A japán nagyszerűen kezdett, és előbb 1:1-nél, majd 4:2-es vezetésénél is elvette a brit adogatását, könnyedén megnyerve az első felvonást.

A második hasonlóan simán alakult, csak éppen ellentétes előjellel, Murray 1:1 után tarolt (6:1), a harmadikban 2:2 és 5:5 után volt egy brékváltás – utóbbinál a brit a szettért adogathatott, s bár ezt nem tette sikerrel, a rövidítésben már nem volt kegyelem (7:6, 7–0).

Nisikori számára a negyedik szett elején felcsillant a remény egy brékkel, de ezt Murray zsinórban megnyert hat játékkal „büntette”.

Az elődöntőben:
Murray (brit, 1.)–Wawrinka (svájci, 3.)
Nadal (spanyol, 4.)–Thiem (osztrák, 6.).

forrás: nemzetisport.hu

ROLAND GARROS, PÁRIZS (36 000 000 euró, salak)
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ:
Murray (brit, 1.)–Nisikori (japán, 8.) 2:6, 6:1, 7:6, 6:1
Wawrinka (svájci, 3.)–Cilic (horvát, 7.) 6:3, 6:3, 6:1
Nadal (spanyol, 4.)–Carreno-Busta (spanyol, 20.) 6:2, 2:0-nál Carreno-Busta feladta
Thiem (osztrák, 6.)–Djokovics (szerb, 2.) 7:6, 6:3, 6:0