Nadal ismét hengerelt

A kilencszeres bajnok remek játékkal jutott be a negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokságon.

Az előző meccsét 6:0, 6:1, 6:0-ra nyerő spanyol sztár vasárnap öt játékot vesztett honfitársa, Roberto Bautista ellen, akit 1 óra 53 perc alatt búcsúztatott.

A szombat óta 31 éves Nadal 21/1-re javította idei mérlegét salakon, a Roland Garroson pedig immár 76/2-es mutatóval büszkélkedhet. A negyeddöntőben szintén spanyol Pablo Carreno Busta vár rá, aki egy ötszettes dráma végén búcsúztatta a kanadai Milos Raonicot.

A második kiemelt szerb Novak Djokovics rendkívül szoros, csak rövidítés után megnyert első szett utáni folytatásban csak négy játékot engedett a spanyol Albert Ramos-Vinolasnak, így három játszmában nyert, és ott van a legjobb nyolc között. Ellenfele az osztrák Dominic Thiem lesz, aki könnyed, 6:1, 6:3, 6:1-es győzelmet aratott az argentin Horacio Zeballos felett.