Connect with us

Veteránok csatája: Federer kikapott Haastól

ATP

Tommy Haas szetthátrányból fordítva legyőzte Roger Federert a füves pályás stuttgarti tenisztorna második fordulójában. Legutóbb 35 évvel ezelőtt csapott össze ATP-versenyen két olyan idős játékos, mint most a német és a svájci.

Az akkor 49 éves Luis Ayala és a 30 esztendős Ricardo Cano 1982-ben a Vina del Mar-i torna első fordulójában találkozott egymással, összesen 80 évesek és 3 hónaposak voltak. Azóta nem játszottak egymás ellen olyan idős ellenfelek ATP-mérkőzésen, mint most Haas és Federer, ketten együtt ugyanis 75 évesek.

Korábban 16-szor csaptak össze, 13–3 volt a mérlegük Federer javára. A salakpályás szezont kihagyó 35 éves svájci – akinek ez volt az első meccse a Miamiban aratott tornagyőzelme, azaz április 2. óta – kezdett jobban, az első szettet simán megnyerte 6:2-re. A másodikban is brékelőnybe került, de a 39 éves Haas egyből visszavette az elvesztett adogatást, majd a tie-breaket 10–8-ra megnyerve egyenlített. A döntő játszmában 2:2-nél Federer ingott meg a szervájánál, ez pedig végzetesnek bizonyult számára, elszenvedte idei második vereségét, a pályafutása utolsó idényét taposó Haas jutott a negyeddöntőbe.

forrás: nemzetisport.hu

STUTTGART, ATP 250-ES TORNA (630 785 euró, fű)