Gálfi és Stollár is kiesett Wimbledonban

Egyéni

A selejtező első fordulója jelentette a végállomást Gálfi Dalma és Stollár Fanny számára a wimbledoni teniszbajnokságon.

A világranglista 138. helyén álló magyar játékos a német Antonia Lottnertől kapott ki három szettben.

Pedig nem indult rosszul a meccs a 18 év magyar számára, hiszen gyorsan 3:0-s előnyre tett szert, majd egy újabb brék után könnyedén, 6:1-re megnyerte az első szettet.

A 20 éves német játékos a második játszma elején bréklabdát hárított, majd 6:5-ös előnyénél a mérkőzés során először brékelte Gálfit, ami egyenlítést is ért neki (5:7).

Innentől pedig valami megtört, a magyar játékos már egy adogatást sem tudott megnyerni, a döntő szettet így simán elbukta (1:6).

Másik fiatal reménységünk Stollár Fanny két szettben kikapott japán ellenfelétől.

A mérkőzést eredetileg kedden rendezték volna, de a rossz időjárás miatt szerdára halasztották.

A világranglistán 204. magyar játékos Omae Akikóval (237.) csapott össze, s mindössze négy játékot tudott nyerni.

Az év harmadik GS-tornáján Babos Tímea és a szabadkártyás Fucsovics Márton a főtáblán kezd.

WIMBLEDON, GRAND SLAM TORNA (28 100 000 font, fű)