Tenisz Blog
A nap híre

Nadal őrült meccsen kapott ki!

A kétszeres bajnok Rafael Nadal 4 óra 47 perces mérkőzésen 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13-ra kikapott Gilles Müllertől a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének nyolcaddöntőjében. A 34 esztendős luxemburgi játékos másodszor verte meg a spanyol klasszist a füves pályás Grand Slam-tornán.

Federer és Djokovics meccsét háttérbe szorította Rafael Nadal és Gilles Müller maratoni hosszúsága ütközete, a spanyol és a luxemburgi 4 óra 47 percig nyüstölte egymást. A felek 2005-ben egyszer már találkoztak Wimbledonban, akkor Müller négy játszmában (6:4, 4:6, 6:3, 6:4) megverte az akkor 19 éves spanyolt.

Most is Müller kezdett jobban, aki az első és a második játszmában is kiválóan alkalmazta legnagyobb fegyverét, az adogatásait, miközben mindkét szettben brékelte ellenfelét (6:3, 6:4). Nadal korábban 19-szer került kétjátszmás hátrányba Grand Slam-mérkőzésen, 17-szer kiesett, kétszer azonban fordított – mindkétszer az All England Clubban, 2006-ban és 2007-ben. A harmadik játszmában megkezdte a felzárkózást, 2:1-nél a meccs folyamán először brékelte Müllert, és ezek után már nem is engedte ki a kezéből a szettet, majd 6:4-gyel a negyediket is behúzta.

A döntő szett óriási küzdelmet és jóval több mint kétórányi teniszt hozott. A 34 éves luxemburgi 5:4-nél fogadóként két meccslabdához jutott, ám Nadal a legjobbját nyújtva megfordította a játékot, és önkívületi állapotba került. A spanyol helyzetét nehezítette, hogy végig az eredmény után kellett rohannia, mindig ő adogatott a versenyben maradásért. Müller 10:9-nél újfent két mérkőzéslabdához jutott, de ezekkel sem élt. Ezt követően 14:13-ig mindketten magabiztosan hozták a szervagémjeiket, ám ekkor Müller előtt újabb esély nyílt – és ezt már ki is használta! Rafael Nadal az ötödik meccslabdát nem tudta hárítani, így elveszítette pályafutása eddigi legtöbb játékát hozó összecsapását, amely mindössze egy perccel volt rövidebb, mint a 2008-as finálé, amelyet 6:4, 6:4, 6:7, 6:7, 9:7-re megnyert Federer ellen.

Az első fordulóban Fucsovics Mártont kiejtő Gilles Müller a 2008-as US Open után másodszor jutott el Grand Slam-tornán a legjobb nyolc közé. A 34 éves luxemburgi mostani berobbanásának egyetlen jele volt: június közepén megnyerte a wimbledoni bajnokság egyik felvezető erőpróbáját, a hollandiai ’s-Hertogenboschban rendezett viadalt. GS-versenyen viszont a 2015-ös Roland Garros óta egyszer sem élte túl a második kört.

Novak Djokovics meccse a francia Adrian Mannarino ellen az 1-es pályára volt kiírva, ott azonban Nadalék összecsapása olyan későn ért véget, hogy a szerb klasszis mérkőzését elhalasztották keddre, egyúttal „áttették” a centerpályára.