Nadal tovább menetel

A kétszeres bajnok Rafael Nadal három játszmában megverte az orosz Karen Hacsanovot a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Rafael Nadal az első játszmát alig több mint 20 perc alatt nyerte meg, Karen Hacsanov egyetlen adogatójátékát sem hozta. A második szett kétszer ilyen hosszú ideig tartott, de a spanyol klasszis a korán megszerzett brékelőnyét magabiztosan végigvitte. A harmadik játszmában az orosz négy bréklabdáig is eljutott, abból az utolsó már egyben szettlabda is volt, ám Nadal mindegyiket hárította, majd 7–3-ra megnyerte a rövidítést, így bő két óra után továbbjutott.

A wimbledoni bajnokságot korábban két alkalommal (2008, 2010) megnyerő Nadal a nyolcaddöntőben a luxemburgi Gilles Müllerrel találkozik, aki három játszmában búcsúztatta a brit színekben versenyző Aljaz Bedenét.

Nadal kapcsán érdekesség, hogy az idei Australian Open döntője óta a két Grand Slam-tornán, a Roland Garroson, illetve Wimbledonban nem veszített szettet, így sorozatban már 28 megnyert játszmánál jár. Ehhez hasonló szériát legutóbb 2010-ben, a wimbledoni bajnokság negyeddöntője és a US Open fináléja között épített fel.

A világelső és címvédő brit Andy Murray négy szettben győzte le az olasz Fabio Fogninit.

A világranglista kilencedik helyén álló Nisikori Keinek nem az idei év hozta meg az áttörést Wimbledonban, ahol korábban egyszer sem jutott be a legjobb nyolc közé. A japán ezúttal a harmadik fordulóban búcsúzott, a spanyol Roberto Bautista verte meg, aki az utolsó játszmában brékhátrányból fordított.

A karrierje második wimbledoni nyolcaddöntőjére készülő Bautista a következő körben a 2014-es US Open-győztes horvát Marin Ciliccsel találkozik. A 2013-as wimbledoni elődöntős lengyel Jerzy Janowicz simán kikapott a francia Benoit Paire-től.

forrás: nemzetisport.hu

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (31 600 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ:
Murray (brit, 1.)–Fognini (olasz, 28.) 6:2, 4:6, 6:1, 7:5
Paire (francia)–Janowicz (lengyel) 6:2, 7:6, 6:3
Tsonga (francia, 12.)–Querrey (amerikai, 24.) 2:6, 6:3, 6:7, 6:1, 5:6-nál félbeszakadt
Anderson (dél-afrikai)–Bemelmans (belga) 7:6, 6:4, 7:6
Nadal (spanyol, 4.)–Hacsanov (orosz, 30.) 6:1, 6:4, 7:6
Müller (luxemburgi, 16.)–Bedene (brit) 7:6, 7:5, 6:4
Bautista (spanyol, 18.)–Nisikori (japán, 9.) 6:4, 7:6, 3:6, 6:3
Cilic (horvát, 7.)–Johnson (amerikai, 26.) 6:4, 7:6, 6:4