Connect with us

Fucsovics Mahut ellen kezd

ATP

Nicolas Mahut lesz az ellenfele Fucsovics Mártonnak a teniszezők idei utolsó Grand Slam-tornáján, a hétfőn rajtoló US Open nyitófordulójában.

A pénteki sorsoláson az derült ki, hogy a magyar játékos selejtezőből érkező riválissal kezd, s – a torna honlapja szerint – a francia teniszező vette sikerre a kvalifikációt. A két játékos még nem találkozott egymással. A világranglistán Fucsovics jelenleg a 122., míg Mahut a 113. helyen áll, de utóbbi három éve volt már a 37. is.

Fucsovicsnak siker esetén az üzbég Gyenyisz Isztomin és a 20. helyen kiemelt spanyol Albert Ramos Vinolas párharcának győztese következne. A másik főtáblán érdekelt magyar játékos, Babos Tímea riválisa már pénteken ismertté vált a svájci Viktorija Golubic személyében. Eddigi egyetlen párharcukat a soproni teniszező nyerte tavaly áprilisban. A győztes a másodikként rangsorolt román Simona Haleppel, vagy a doppingeltiltása után első Grand Slam-tornáján induló orosz Marija Sarapovával küzdhet meg.