Tenisz Blog
A nap híre

Fucsovics drámai meccsen kapott ki Cilictől

Megszorongatta Fucsovics Márton a horvát Marin Cilicet z 1,8 millió euró (554 millió forint) összdíjazású keménypályás bázeli férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Az első szettet a világranglistán negyedik horvát nyerte 7:6-ra, majd a másodikban a magyar játékos javított, és 7:5-ös játszmával egyenlített.

A döntő szettben Fucsovics 1:4-ről hősies játékkal zárkózott fel, de végül nem sikerült a bravúr, rövidítésben alulmaradt az amerikai nyílt bajnokság 2014-es győztesével szemben.

Fucsovicsnak majdnem sikerült borítania Bázelben a papírformát, hiszen az elődöntőbe az első négy kiemelt jutott.

A világranglistán 100. helyezett magyar teniszező a selejtezőben a horvát Franko Skugort (298.), majd a kétszeres wimbledoni negyeddöntős német Florian Mayert (66.) búcsúztatta, majd a főtáblán előbb az amerikai Jared Donaldsont (6:0, 6:1), a második körben pedig az argentin Leonardo Mayert győzte le – utóbbi 13 perc után, a magyar játékos 3:0-s vezetésénél feladta az összecsapást.

BÁZEL, ATP 500-AS TORNA (2 291 860 euró, kemény pálya)