Nadal simán jutott tovább

Rafael Nadal magabiztos győzelemmel kezdte az idei első Grand Slam-versenyt: a remek játékot bemutató spanyol teniszező 6:1, 6:1, 6:1-re legyőzte Víctor Estrella Burgost az Australian Open hétfői versenynapján.

Rafael Nadal ellentmondást nem tűrően teniszezett, de azért a Dominikai Köztársaság színeiben induló Víctor Estrella Burgosnak is volt egy nagy pillanata: a második szett végjátékában elnyerte világelső ellenfele adogatását.

Nadalt ez alighanem érzékenyen érintette, a folytatásban is nyomta a gázpedált – volt, hogy 15:40-ről fordított meg fogadójátékot –, de 37 éves riválisa egy becsületgémet az utolsó szettben is összehozott.

Pályafutása során Nadalnak ez csupán a harmadik 6:1, 6:1, 6:1-es győzelme az ATP égisze alatt; a további kettőt a számára legtöbb GS-diadalt hozó Roland Garroson könyvelte el (Nico Almagro, 2008; Sam Groth, 2016). A spanyol játékos az argentin Leonardo Mayer ellen folytatja.

„Nagyon hosszú volt a tavalyi idény, ezért sajnos nem vállalhattam a brisbane-i indulást, még nem álltam készen, több időre volt szükségem – mondta Nadal. – De most újra örömmel tapasztalom, hogy ez az egyik legjobb atmoszférájú verseny a világon. Különleges élmény itt teniszezni.”

Leszámítva egy káromkodós affért, könnyedén jutott túl az első fordulón az ausztrál Nick Kyrgios is. „Néhány évvel ezelőtt a negyeddöntőig jutottam itt, remélem, most egy kicsit messzebbre vezet az utam” – bizakodik az idényben egy tornagyőzelmet (Brisbane) már elkönyvelő hazai kedvenc.

A helyiek örülhettek John Millman sikerének is – az ellenfél, a horvát Borna Coric ütőt tört mérgében –, valamint annak, hogy Matthew Ebden megálljt parancsolt a 16. helyen kiemelt amerikainak, a nagy adogató John Isnernek.

Az amerikaiak elveszítették a 8. helyen kiemelt Jack Sockot is – a japán Szugita Juicsi ejtette ki –, és meglepetés Kevin Anderson (11.) búcsúja is: a tavalyi US Open dél-afrikai döntősét a brit Kyle Edmund verte meg ötszettes csatában.

A harmadik helyen kiemelt, világbajnok bolgár Grigor Dimitrov három sima szettben nyert osztrák riválisa ellen, Marin Cilic annál nehezebb, 3 óra 17 perces küzdelemben hámozta át magát Vasek Pospisilen, míg Jo-Wilfried Tsonga 43 nyerő ütéssel érvényesítette a papírformát Kevin Kinggel szemben.

Máris felhívjuk a figyelmüket a második forduló egy különlegesnek ígérkező csatájára, Casper Ruud és Diego Schwartzman ütközetére: a selejtezőből érkező 19 esztendős norvég 4 óra 16 perc, a 25 éves argentin 3 óra 59 perc alatt gyűrte le első ellenfelét – mindketten 1:2-ről fordítottak, és 11:9-re nyerték a döntő szettet…

forrás: nemzetisport.hu

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (55 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)