Djokovics és Federer is simán nyert

Novak Djokovics könnyed győzelemmel kezdett az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon: a tornát hatszor megnyerő szerb világklasszis 6:1, 6:2, 6:4-re verte meg az amerikai Donald Youngot a keddi versenynapon. Magabiztosan győzött a címvédő Roger Federer is, ugyanakkor Stan Wawrinka megkínlódott litván ellenfelével.

A könyöksérülését követő hosszú kihagyása miatt Novak Djokovics csak 14. kiemeltként vágott neki a viadalnak, ám ez nem akadályozta meg abban, hogy fél év utáni első hivatalos mérkőzését két villámgyors szettnyeréssel indítsa.

A harmadik játszma végjátékában Donald Young négy meccslabdát hárítva megakadályozta, hogy az ő adogatásvesztésével érjen véget a meccs – a pontot Djokovicsnak saját szervagémben kellett kitenni.

A tornát hatszor – legutóbb 2016-ban – megnyerő szerb teniszező sorozatban 12. alkalommal vette sikerrel az Australian Open első fordulóját. A szerb játékos a három küzdelmes szettben továbbjutó francia Gaël Monfils ellen folytatja.

Djokovicshoz hasonlóan Stan Wawrinka is hosszú sérülésből felépülve kezdte újra: Melbourne térdműtét után lévő 2014-es bajnoka az utolsó pillanatban döntött az indulás mellett, és bár a négy elvesztett adogatójáték arra utal, nem vétetlenül habozott, végül küzdelmes mérkőzésen csak-csak legyőzte Ricardas Berankist. „Máris büszke vagyok, hogy itt lehetek, ez a győzelem nagyon sokat jelent számomra” – mondta a pillanatnyilag edző nélkül dolgozó svájci játékos.

A sérülésekkel teli elmúlt idény még mindig kísérti Milos Raonicot: a kanadai játékos kedden négy szoros játszmában kikapott a szlovák Lukás Lackótól, ami azt jelenti, hogy 2011 óta először nem jutott túl egy Grand Slam-torna első fordulóján.

Roger Federer remek adogatójátékokkal kezdett Aljaz Bedene ellen a Rod Laver Arena esti programjában – az első 13 szervájából pontot csinált –, 2:1-nél megvolt az első brék, következésképp 26 perc után az első játszma.

A második szettben a svájci azonnal elvette ellenfele adogatását, és bár kiegyenlítettebb lett a játék, az egyetlen brék elég volt az újabb játszmanyeréshez.

S ha Federer 2:0-ra vezet az Australian Openen, akkor biztos a győzelem: eddig 70/70 volt a mérlege az ilyen meccseken Melbourne-ben, és a harmadik játék brékje után gyakorlatilag eldőlt, hogy a mutató tovább javul. Bedene hitehagyottá vált, és végül saját adogatását követően kellett gratulálnia ellenfelének a győzelemhez.

A 36 éves svájci világklasszis következő ellenfele a 27 éves német játékos, Jan-Lennard Struff lesz.

forrás: nemzetisport.hu

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (55 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)