Tenisz Blog
A nap híre

Wawrinka kiesett, Federer továbbment

A kilencedik helyen kiemelt Stan Wawrinka óriási meglepetésre a második fordulóban kiesett az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon (Australian Open). A második helyen kiemelt Roger Federer viszont nem izzadt meg, s három szettben legyőzte német ellenfelét.

A svájci simán, három játszmában (6:2, 6:1, 6:4) kapott ki a 26 esztendős, a világranglista 97. helyén álló amerikai Tennys Sandgrentől. A mérkőzés mindössze 89 percig tartott.

Stan Wawrinka 2014-ben megnyerte az Australian Opent.

A spanyol Fernando Verdasco sem jutott be a harmadik fordulóba, miután öt játszmában alulmaradt a német Maximilian Martererrel szemben.

Honfitársával ellentétben hozta a kötelezőt a második helyen kiemelt Roger Federer – a második helyen kiemelt klasszis némileg kevesebb mint két óra alatt, három szettben diadalmaskodott a német Jan-Lennard Struff ellen.

Federer nagyon pontosan és meggyőzően teniszezett, mindössze egy adogatását veszítette el (a harmadik játszmában), ám egyből vissza is brékelte Struffot, aki a harmadik gémben ugyan megszorongatta Federert (7:6), ám ennél többre már nem futotta a ranglista 55. helyén lévő játékosnak.

Federer a következő fordulóban a 29. helyen kiemelt francia Richard Gasquet-val csap össze.

forrás: nemzetisport.hu

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (55 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)