Nadal halad a 11. monte-carlói diadal felé

A világelső Rafael Nadal bejutott a monte-carlói férfi tenisztorna negyeddöntőjébe, mivel két szettben legyőzte az orosz Karen Hacsanovot.

A viadalt korábban tízszer(!) is megnyerő spanyol klasszis már a meccs elején ellépett ellenfelétől (3:0), és bár az orosz 4:1 után megnyert két játékot, Nadal egy újabb brékkel lerendezte a szettet (6:3).

A második felvonás hasonlóan indult, és Nadal ezúttal egyszer sem veszítette el az adogatását, így 80 perc alatt 6:3, 6:2-re megnyerte a nyolcaddöntőt. A 16-szoros Grand Slam-torna-győztes játékos ellenfele a következő körben a Novak Djokovicsot kiejtő Dominic Thiem lesz.

Richard Gasquet két szettben felülmúlta Mischa Zverevet, így megszerezte az 500. győzelmét ATP-tornákon – az aktív játékosok közül nyolcadikként. A francia ellenfele a német játékos testvére, Alexander Zverev lesz.