Nadal 11. Garros diadala!

A spanyol Rafael Nadal nyerte meg a Francia nemzetközi teniszbajnokságot, mivel a döntőben három szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet. A harmadik szettben sérüléssel küszködő salakkirály a 11. alkalommal nyerte meg a Roland Garrost, összességében a 17. Grand Slam-tornagyőzelmét aratta.

Rafael Nadal címvédőhöz és világelsőhöz méltóan kezdte a 11. Roland Garros-döntőjét: semmire hozta az adogatását, majd azonnal brékelte Dominic Thiemet. A hetedik helyen kiemelt 24 éves osztrák azonban nem esett össze, az elvesztett adogatása után azonnal visszabrékelte.

Az élete első Grand Slam-fináléjában szereplő Thiem nem játszott rosszul, de Nadal 5:4-es vezetésénél ismét elveszítette a szerváját, ezzel pedig az előzetesen kritikusnak vélt első szettet is (6:4).

A második játszma ismét Nadal kedve szerint alakult, hozta az adogatását, majd azonnal elvette osztrák ellenfeléét. A folytatásban Thiemnek a spanyol világelső 4:2-nél volt egy bréklabdája, ezzel azonban nem tudott élni, s mivel a többi játékban mindkét fél magabiztosan hozta az adogatását, ezt a szettet is elbukta (6:4, 6:3).

A harmadik játszma első játékában Thiem négy bréklabdát is hárított, a következő szervajátékát azonban már nem tudta, szettbeli hatodik bréklabdáját már nem hibázta el Nadal. A 32 éves spanyol a harmadik szett negyedik játékában, a bal kezén a középső ujját fájlalva kért ápolást, ám ez – mint később kiderült – nem volt túl nagy hatással a játékára, hiszen még egyszer brékelni tudta az osztrákot.

Két szett, dupla brékelőnyben a spanyol az 5:2-es vezetésénél az ötödik meccslabdáját már nem rontotta el, így Rafael Nadal, aki az egész torna során egy szettet vesztett, saját rekordját tovább javítva a 11. alkalommal nyerte meg a Roland Garrost.

ROLAND GARROS, PÁRIZS
FÉRFI EGYES, DÖNTŐ
Rafael Nadal (spanyol, 1.)–Dominic Thiem (osztrák, 7.) 6:4, 6:3, 6:2

Nadal összességében a 79. tornáján diadalmaskodott, és a 17. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be. Így már csak hárommal van lemaradva az örökranglistát vezető Roger Federertől.