Federer, Djokovics és Nadal is simán nyert

A címvédő Roger Federer, a világelső Rafael Nadal és a háromszoros bajnok Novak Djokovics is 3:0-s győzelemmel jutott be a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjébe.

A világranglista második helyezettje a hétfői nyolcaddöntőben egy sima és két szoros szettben, 1 óra 47 perc alatt győzte le a francia Adrian Mannarinót. Ez volt Federer 176. sikere füves pályán, ezzel megerősítette helyét az örökranglista élén. A legendás amerikai Jimmy Connors csúcsát (174) szombaton döntötte meg.

A világelső Rafael Nadal sem vesztett még játszmát Wimbledonban, ezúttal a cseh Jirí Veselyt győzte le 3:0-ra. A spanyol klasszis az első szettben egyszer, a másodikban kétszer, a harmadikban szintén kétszer vette el a cseh adogatását, de az utolsó játszmát brékhátrányból felállva fordította meg. Az 1 óra 53 perces meccsen Nadal 37 nyerőig és 9 ászig jutott, míg a hálónál a 13 pontból 12-t megnyert.

A kétszeres győztes a negyeddöntőben a Juan Martín del Potro–Gilles Simon találkozó továbbjutójával csap össze. Az argentin és a francia teniszező mérkőzése a negyedik játszma előtt sötétedés miatt félbeszakadt. Három óra 17 perc játék után Del Potro vezet 2:1-re.

A háromszoros bajnok Novak Djokovics 1 óra 45 perc alatt, három szettben felülmúlta Karen Hacsanovot. A korábbi világelső az első játszmában kétszer is elveszítette az adogatását, de 6:4-gyel így is szettelőnybe került, ezt követően pedig esélyt sem adott az orosznak. A szerb 29 nyerővel és mindössze 12 ki nem kényszerített hibával zárt. Djokovics a 10. wimbledoni negyeddöntőjében Nisikori Keijel mérkőzik meg, akivel szemben 13–2-re vezet az örökmérleget tekintve, füvön viszont még egyszer sem játszottak.

A 24. kiemelt japán 3 óra 28 perces küzdelemben kerekedett Ernests Gulbis fölé. A lett játékosnak a harmadik játszma rövidítésében volt két labdája a 2:1-es szettelőnyhöz, de végül elveszítette a tie-breaket (12–10), majd 6:1-re a negyedik felvonást is. Nisikori 1995 óta az első japán férfi teniszező, aki Wimbledonban bejutott a negyeddöntőbe.

A negyeddöntőben:
Federer (svájci, 1.)–Anderson (dél-afrikai, 8.)
Raonic (kanadai, 13.)–Isner (amerikai, 9.)
Djokovics (szerb, 12.)–Nisikori (japán, 24.)
Del Potro (argentin, 5.)/Simon (francia)–Nadal (spanyol, 2.).

forrás: nemzetisport.hu

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, 4. FORDULÓ:
Federer (svájci, 1.)–Mannarino (francia, 22.) 6:0, 7:5, 6:4
Anderson (dél-afrikai, 8.)–Monfils (francia) 7:6 (7–4), 7:6 (7–2), 5:7, 7:6 (7–4)
Raonic (kanadai, 13.)–McDonald (amerikai) 6:3, 6:4, 6:7 (5–7), 6:2
Isner (amerikai, 9.)–Cicipasz (görög, 31.) 6:4, 7:6 (10–8), 7:6 (7–4)
Djokovics (szerb, 12.)–Hacsanov (orosz) 6:4, 6:2, 6:2
Nisikori (japán, 24.)–Gulbis (lett) 4:6, 7:6 (7–5), 7:6 (12–10), 6:1
Del Potro (argentin, 5.)–Simon (francia) 7:6 (7–1), 7:6 (7–5), 5:7-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Nadal (spanyol, 2.)–Vesely (cseh) 6:3, 6:3, 6:4