Djokovics lesz Nadal ellenfele a döntőben

5 hozzászólás. Szóljon hozzá Ön is!
Az első helyen kiemelt Novak Djokovics lesz Rafael Nadal ellenfele az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) fináléjában, miután az elődöntőben három szettben (6:0, 6:2, 6:2) legyőzte a francia Lucas Pouille-t.

Djokovics nem izzadt meg az első szettben, a szerb fantasztikusan teniszett, s a 28. helyen rangsorolt Pouille összes (!) adogatójátékát elvette, így villámgyorsan, 24 perc alatt 6:0-val behúzta a játszmát.

A második szettben sem kellett sokáig várni a brékelésre, 2:1-es előnynél Djokovics hozta Poullie szervajátékát, de brékelt 5:2-nél is – az elsőként rangsorolt szerb szinte hiba nélkül játszott, 32 perc kellett neki a második játszma megnyeréséhez.

A harmadik szettnél szintén 2:1-nél jött a villanás, Pouille egyszerűen nem bírt mit kezdeni a világelsővel, aki ezúttal is brékelt, ezt követően saját adogatásait pedig elképesztően simán hozta – végül 6:2-vel pontot tett a játszmára, egyúttal az összecsapásra. A találkozó mindössze 85 percig tartott.

Djokovics ellenfele a döntőben a másodikként kiemelt Rafael Nadal lesz – a spanyol is nagyszerű formában van, a tornán eddig még szettet sem veszített. A meccs magyar idő szerint vasárnap reggel 9.30-kor kezdődik.